+90 534 234 07 50 Bize Ulaşın

Uzmanlık Alanlarımız

Medeni Hukuk

Boşanma Avukatı arıyorsanız Liberty Hukuk Bürosu olarak uzmanlık alanlarımızdan birisi Boşanma Davalarıdır.

Boşanma davası hakkında sıkça sorulan soruları, yanıtlarını ve boşanma davaları hakkında yazmış olduğumuz makaleleri aşağıda bulabilirsiniz.  İlgilendiğiniz konu ile ilgili makelenin yanı sıra sitemizin videolar bölümünden veya YOUTUBE kanalımızdan  bilgilendirme videolarımıza ulaşabilirsiniz.  Uzman Boşanma Avukatı arıyorum diyorsanız lütfen ofisimizle iletişime geçiniz. Liberty Hukuk Bürosu Mecidiyeköy Şişli İstanbul adresinde merkezi bir konumda yer almaktadır, ofisimizi ziyaret etmek istediğinizde iletişim linkinden adres tarifi alabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma sürecinizde olduğu kadar Anlaşmalı Boşanma sürecinizde de konusunda uzman Boşanma Avukatı ile çalışmak size sadece maddi olarak değil aynı zamanda manevi olarak da bir çok avantaj sağlayacak ve olası hak kayıplarınızı engelleyecektir.

Boşanma Davaları ve Boşanma Avukatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Boşanma davası ile ilgili tarafımıza sözlü veya yazılı olarak sıkça sorulan sorular ile ilgili bilgi amaçlı kısa paylaşımlar hazırladık. Boşanma konusunda kaleme aldığımız makalelerimizde de sorularınıza için detaylı yanıtlar bulacaksınız. Hukuki danışmanlık almak istediğiniz konular ile ilgili ofisimizi arayabilirsiniz.

Boşanma Avukatı neden önemli?

Boşanma davası açacaksanız konusunda uzman bir Boşanma Avukatı ile çalışmanız size bu önemli davada en iyi şekilde temsil edilme imkanı sunacağı gibi, yaşayabileceğiniz hak kayıplarına karşı önlem almanızı sağlayacaktır.

Boşanma Davası hangi mahkemede açılır?

Boşanma davası, tarafların birlikte yaşadığı yada taraflardan birisinin son 6 aydır yaşadığı yerde bulunan Aile Mahkemesinde açılır. Eğer yaşadığınız yerde bulunan adliyede aile mahkemesi yok ise Asliye Hukuk Mahkemesi, Aile Mahkemesi sıfatıyla davaya bakacaktır. Boşanma Avukatınız bu konuda size en detaylı bilgiyi verecektir.

Hemen boşanmak mümkün müdür?

Davayı açtığınız gün boşanmanız zor ama imkansız değildir. Kısa sürede boşanmak istemekteyseniz, eşiniz ile anlaşarak anlaşmalı boşanma yolunu seçmelisiniz. Bu süreçte Konusunda uzman, tecrübeli bir Boşanma Avukatı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Boşanma Davasını Kimin Açtığı Ne Kadar Önemlidir?

Boşanma davasını kural olarak kusursuz yada az kusurlu tarafın açması gerekmektedir ancak uygulamada kusurlu taraflarında boşanma davası açtığı sıkça görülmektedir. Boşanma davasının görülmesi sırasında iddia edilen hususların ve bu iddiaların ne kadar ispatlandığı önemlidir. Boşanma Avukatı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Boşanma Davaları ne kadar sürede biter?

Anlaşmalı boşanma davalarında ; tarafların ve Boşanma Avukatı duruşmada hazır bulunması ve olağanüstü bir durumun yada bir eksilikliğin olmaması halinde tek celsede karara bağlanması nedeniyle en kısa sürede biten boşanma çeşidi anlaşmalı boşanmadır.

Çekişmeli boşanma davalarında ise; tarafların iddialarının ve delillerinin değerlendirilecek olması aynı zamanda tanıklarının dinlenecek olması nedeniyle dosyanın iyi ve sıkı takip edilmesi halinde 1 yıl ile 1,5 yıl arasında sonuçlanması mümkündür.

Boşanma Davasında Bana tanıklık edecek şahidim başka şehire taşındı, duruşmaya nasıl katılacak?

Boşanma davasında evliliğiniz sırasında yaşadıklarınızı bilen yada gören tanığınızın dava öncesinde yada dava sırasında başka şehire taşınması halinde davanızda tanıklık etmesi için boşanma davanızın görüldüğü mahkemeye gelmesine gerek yoktur. Tanık listesi ve adreslerinin verildiği sırada bu durumun bildirilmesi halinde tanığınız bulunduğu yerdeki mahkemeye yazılan talimat ile kendisine verilen duruşma günü ile dinlenebilecektir.

Boşanma Davası Makaleleri

Boşanma Davaları hakkında yazdığımız makalelerimize aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanmak İstiyoruz Ancak Duruşmaya Katılmak İstemiyoruz

Anlaşmalı Boşanmak İstiyoruz Ancak Duruşmaya Katılmak İstemiyoruz

Tümünü Listele
Tanıma ve Tenfiz Nedir?

Tanıma ve Tenfiz Nedir?

Tümünü Listele
2. YARGI PAKETİ VE NAFAKA

2. YARGI PAKETİ VE NAFAKA

Tümünü Listele
Davadan Feragat Etmek Mümkün müdür?

Davadan Feragat Etmek Mümkün müdür?

Tümünü Listele
Yoksulluk Nafakası Ne Zaman Sona Erer?

Yoksulluk Nafakası Ne Zaman Sona Erer?

Tümünü Listele
Boşanan Kadının Çocuğunun Annesinin Soyadını Alması

Boşanan Kadının Çocuğunun Annesinin Soyadını Alması

Tümünü Listele
Kaybolan Çiçekler Tv Programı

Kaybolan Çiçekler Tv Programı

Tümünü Listele
Boşanma Davasında GSM Operatörlerinden İstenebilecek Bilgiler Nelerdir?

Boşanma Davasında GSM Operatörlerinden İstenebilecek Bilgiler Nelerdir?

Tümünü Listele